Beden Asla Yalan Söylemez Alice Miller

ISBN:

Published:

Paperback

224 pages


Description

Beden Asla Yalan Söylemez  by  Alice  Miller

Beden Asla Yalan Söylemez by Alice Miller
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 224 pages | ISBN: | 9.27 Mb

Birine öfkelenme özgürlüğümüz yoksa onu sevmeyi seçemeyiz. Sevmeme özgürlüğümüz olmayan birini gerçekte(n) sevemeyiz.Birine karşı hissettiğimiz duygu ona karşı hissetmemiz gerekenler diye önceden tarif edilmişse, onunla meselemiz bitmeyecek, hattaMoreBirine öfkelenme özgürlüğümüz yoksa onu sevmeyi seçemeyiz.

Sevmeme özgürlüğümüz olmayan birini gerçekte(n) sevemeyiz.Birine karşı hissettiğimiz duygu ona karşı hissetmemiz gerekenler diye önceden tarif edilmişse, onunla meselemiz bitmeyecek, hatta başlayamayacaktır bile.Gerçek hayatta Böyle hissetmem lazım!, Şöyle hissetmemem lazım! diye bir şey yoktur çünkü. Hisler ne yöne gideceklerini gerekliliklere sormazlar. Hiçbir gerçek ve olgun ilişki özünde nesnel değildir. Özneler gerçek paylaşımlarını nesnellik üzerinden kurmazlar.Kabullenme özgürlüğümüz olmayan her duygu dışarıya akamayan bir irin gibi bedenimizi ve ruhumuzu ele geçirir.

İçimize hapsettiğimiz her duygu aynı zamanda içimizi hapseder.Üzerini örttüğümüz her şeyin altında kalırız çünkü. Eksik olduğumuzu ararız, hem de eksik bırakandan ya da ona benzeyenden. Noksanımızı, bizi zaten noksan bırakandan dileniriz bir ömür boyu.Oysa yapabileceğimiz yegâne şey alamadığımız ilgiyi, saygıyı, duygularımıza dair anlayışı, korumayı ve koşulsuz sevgiyi kendimize gösterebilmemizdir. İnsan ancak kendi kendinin ebeveyni olabildiğinde yetişkin, özgür ve mutlu olabilir.Bunlar içinizde bir yerlere biraz tanıdık geliyorsa bu kitabı okumaya hazırsınız.

Size bu kitabın kimle veya kimlerle ilişkinize dair olduğunu söylemeyeceğim yine de… Çünkü biliyorum ki söylersem kaçacaksınız. Size iyi gelmediği, sizi mahvettiği, sizi hasta ettiği, sizi mutsuz ettiği hâlde kaçacaksınız.Oysa kaçmanın kendisiydi asıl korkunuz. Biraz canınızın yanmasına izin verirseniz, canınızın yanması geçecek.

Sizi kendinizin şifalı ellerine doğru çağırıyorum.- Cem Mumcu-Yetenekli Çocuğun Dramı adlı dünyaca ünlü kitabın yazarı Alice Miller, Beden Asla Yalan Söylemez ile bu hastalıkların nasıl ortaya çıktığını gözler önüne seriyor. Bu kitap, duygularımız ile bedenlerimizin kaydettikleri ve ezelden beri içselleştirdiğimiz ahlâk kurallarına uymak için hissetmek istediklerimiz arasındaki çatışmayı ele alır.(Tanıtım Bülteninden)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Beden Asla Yalan Söylemez":


poeburton.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us